کتاب موفقیت

کتاب موفقیت

مقدمه

خوب می دانم چقدر به این کتاب احتیاج دارید؟ چقدر گرفتاری دارید و کتابی که مناسب شما باشد، کم پیدا می شود. تعهد می دهم با خواندن این کتاب، ایده و روشهایی بیاموزید که سرعت رسیدن به موفقیت شما را در بازار بالا ببرد. لازم است پس از یادگیری این ایده و روشها، از آنها استفاده کنید و خودتان را بالا بکشید.
در مسیر رسیدن به موفقیت، همیشه این سوال را بپرسید: “چطورپیشرفت کنیم؟”
به گفته فروید: “انگیزه اولیه انسان، لذت بردن است.” پس باید در مسیر رسیدن به موفقیت، از تلاش خودمان لذت ببریم، و با لذت در مسیر موفقیت گام برداریم.
همه به دنبال رسیدن به موفقیت، در کمترین زمان ممکن هستیم. می خواهیم روش زندگی، رابطه، انتخاب شغل، خرج پول، انتخاب رشته ورزشی و سرگرمی، منجر به تجربه خوشبختی و خوشحالی پایدار در ما شود.
من در این کتاب می خواهم با ارائه ایده و روش های کارا شما را به قله موفقیت نزدیک گردانم. تا در سریع ترین زمان ممکن به هدف های خودتان برسید.

ابزارهای رسیدن به موفقیت را بشناسید

مدیریت زمان، ابزاری است که می توانید به نتیجه ارزشمند و رضایت کامل از زندگی دست یابید. اگرچه مدیریت زمان، مجموعه قوانینی است که ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما مانند صعود به قله ای است که پس از رسیدن، این قوانین زیر پای شما قرار دارند. در واقع شما با این قوانین در ابتدا به کندی خو می گیرید اما با تکنیکهای گمراه کردن ذهن، سختی این قوانین فراموشتان میشود.
افراد موفق و کارامد، وقت خود را مهمترین سرمایه پیشرفت خودشان می دانند. اگرچه افراد موفق، یکبار تصمیم به پذیرفتن قوانین مدیریت زمان گرفتند، اما به این قوانین پایبند ماندند و بر آن اصرار ورزیدند. آنها از کم شروع کردند و بر این قوانین اندک پافشاری نمودند.
هیچوقت نمی توانید موفقیت را برای یک زندگی به هم ریخته تصور کنید. خوشبختی و موفقیت از زندگی خودمان شروع می شود. وقتی از قوانین مدیریت زمان استفاده می کنید، همزمان بسیاری از عادت های شما بهبود می یابد و شما به ثروت و موفقیت دست پیدا می کنید.
پس ابتدا زندگی خودتان را با قوانین مدیریت زمان، مدیریت نمایید. گوهر زندگی شما، وقت شماست.
به گفته بنجامین فرانکلین:”زندگی را دوست دارید؟ وقت خودتان را هدر ندهید، زیرا زندگی از وقت ساخته شده است.”
بر زمان زندگی خودتان چیره شوید، تا بر آینده خودتان کنترل کاملی داشته باشید.

کتابی برای رسیدن به رشد و پیشرفت

این کتاب ابزارهای لازم برای مدیریت زمان زندگی و کار شما ارائه می دهد. می خواهم این ایده و روشها در زندگی شما، پس از خواندنشان، به کار گرفته شود. هر کدام از این ایده ها یا نکته های برجسته را، برای خودتان یادداشت کنید. جایی بچسبانید یا در صفحه نمایشگر موبایل و کامپیوتر خودتان، بنویسید تا پیش چشمانتان باشد. تمرین خواسته شده در پایان هر فصل را انجام دهید. این کتاب را چندین بار بخوانید، زیرا این ایده و روشها در شما نهادینه می شود. تکرار آنها در فاصله زمانی مختلف، برای شما لازم است.
این مهارت ها، شما را تا پایان عمر به شخصی کارامد با نتایج برجسته تبدیل خواهد نمود. شما انسان جدید، دنیای جدید خودتان می شوید که نگرش تازه ای به دنیا دارید. بیشترین کارها را در کمترین زمان انجام می دهید. شما سوار بر اسب زندگی خودتان هستید.

فصل اول: روان شناسی مدیریت زمان

زندگی بیرونی شما، انعکاسی از زندگی درونی شماست. یعنی همه، انعکاس تصویر خود شماست. دنیا را آنگونه که هست نمی بینید، بلکه انعکاسی از وجود خودتان را در آن می بینید. برای تغییر دنیای اطرافتان، باید دنیای درونی خودتان را دگرگون نمایید. خبر خوب این است که : شما بر این بخش از زندگی خودتان کنترل دارید.

نقطه شروع موفقیت

اراده کردن و خواستن، نقطه شروع برتری در مدیریت زمان است. همه مردم می خواهند مهارت هایشان در مدیریت زمان بهت راز دیگران باشد. بارها و بارها تصمیم می گیرند روی هدف ها متمرکز شوند، اولویت های درست تعیین کنند و بر پشت گوش انداختن، چیره شوند. اما “جاده جهنم نیز با نیت خوب، سنگفرش شده است”.

به سود و مزیت هایی که با توسعه مدیریت زمان از آنها بهره مند خواهید شد بیاندیشید، تا انگیزه کافی برای تغییر پیدا کنید. با این کتاب شما می توانید:

هر روز حدود ۲ ساعت، زمان اضافه داشته باشید.

بازدهی و کارایی خود را بهبود ببخشید.

روی کارهای زندگی خودتان کنترل بیشتری داشته باشید.

زمان بیشتری برای گذراندن کنار خانواده داشته باشید.

دو ساعت اضافه در روز

با تمرین آموخته خودتان از این کتاب، هر روز، حداقل دوساعت زمان، سود می کنید. فکر کنید، با روزی دو ساعت زمان اضافه، چه کارها که می توانید انجام دهید؟ چه پروژه هایی را شروع کنید و به پایان برسانید؟ چه کتاب هایی بنویسید و چاپ کنید؟ چه چیزهایی یاد بگیرید و در آن زمینه ماهر شوید؟ دو ساعت اضافه در روز را در پنج روز هفته ضرب کنید که ده ساعت در هفته می شود. ده ساعت اضافه در هفته را در پنجاه هفته در سال ضرب کنید، که ۵۰۰ ساعت سود شما در سال می شود. و پانصد ساعت سود، یعنی دوازده هفته ی چهل ساعته سود، یا سه ماه ساعت کاری سودمند در سال.

شما با این دو ساعت سود روزانه، زندگی شخصی و کاری خودتان را دگرگون می نمایید. به همه اهداف خود می رسید و درآمد شما در مدت دو یا سه سال افزایش می یابد و اگر ثروتمند نشوید، به استقلال مالی می رسید.

بهبود سودمندی و کارایی

سودمندی و کارایی شما در سال آینده، تا بیست و پنج درصد افزایش خواهد یافت. دو ساعت سود از هشت ساعت کاری که در محل کاری خود می گذرانید، برابر حداقل ۲۵ درصد افزایش است.

امروز، آنچه به دست می آورید، نتیجه تولید چیزی است که خودتان تولید نموده اید. وقتی سودمندی شما بیست و پنج درصد افزایش می یابد، در نتیجه بیست و پنج درصد بیشتر نیز به دست می آورید. حتی اگر رئیس شما، بابت بهبود کارایی شما، چیزی به شما پرداخت نکرد، مطمئن باشید، افراد دیگری هستند که با کار شما پیشرفت کردند و با رضایت ، مبلغ بیشتری بابت توانایی شما در تولید نتیجه های بهتر می پردازند.

اسفند ۶ام, ۱۳۹۷|دسته بندی ها: دسته‌بندی نشده, موفقیت|بدون نظر

پیام بگذارید