چرا-HTTPS-مهم-است-و-فایده-و-مزایای-استفاده-از-آن

چرا HTTPS مهم است؟ و فایده مزایای استفاده از HTTPS!

شما همیشه باید از وب سایت های خود با HTTPS محافظت کنید، حتی اگر ارتباطات شما حساس نیست. به جز ارائه امنیت قطعی و یکپارچگی داده ها هم برای وب سایت ها و هم اطلاعات شخصی کاربران شما، HTTPS چیزی ضروری در ویژگی های مرورگر جدید است، به ویژه آنهایی که برای برنامه های پیشرفته وب مورد نیاز است.

HTTPS از یکپارچگی وب سایت شما محافظت می کند

HTTPS جلوی نفوذ در ارتباطات بین وب سایت ها و مرورگرهای کاربران را می گیرد. مزاحم ها شامل مهاجمان عمدی خرابکار و مزاحمان قانونی مثل هتل های دارای اینترنت پرسرعت یا ISP ها  که تبلیغات را به صفحات تزریق می کنند ، می باشد.

مزاحمان از ارتباطات محافظت نشده استفاده می کنند تا کاربران خود را فریب دهند. برای اینکه به اطلاعات حساس دست پیدا کنند و یا نرم افزارهای مخرب نصب کنند و یا تبلیغات خود را قرار دهند. برای مثال، برخی از اشخاص ثالث تبلیغات را به وب سایت ها تزریق می کنند که به تجربه کاربری آسیب می زند و آسیب پذیری های امنیتی ایجاد می کنند.

مزاحمان از هر منبع حفاظت نشده ای که بین وب سایت های شما و کاربران شما در جریان است، بهره می گیرند. تصاویر، کوکی ها، اسکریپت ها، HTML … همه آنها قابل بهره برداری هستند. فضولی ها می توانند در هر نقطه ای از شبکه رخ دهند، از جمله یک دستگاه کاربر، نقطه اتصال Wi-Fi (همان هات اسپات) یا یک ISP خیانت کار ، فقط برای به دست آوردن چند نام.

HTTPS از حریم خصوصی و امنیت کاربران شما محافظت می کند

HTTPS جلوی مزاحمان را می گیرد تا نتوانند به ارتباطات بین وب سایت های شما و کاربرانتان گوش دهند.

یکی از اشتباهات غلط در مورد HTTPS این است که تنها وب سایت هایی که به HTTPS نیاز دارند، کسانی هستند که ارتباطات حساس دارند. هر درخواست غیر محافظت شده HTTP می تواند به طور بالقوه اطلاعات مربوط به رفتار و هویت کاربران شما را فاش کند. اگر چه یک بار بازدید به یکی از وب سایت های محافظت نشده شما ممکن است به نظر بی خطر باشد، برخی از مزاحمان به فعالیت های کلی مرورگر کاربران شما می پردازند تا درباره رفتارها و قصد آنها نتیجه گیری کنند و هویت آنها را شناسایی نمایند. به عنوان مثال، کارمندان می توانند به راحتی با خواندن مقالات پزشکی حفاظت نشده، وضعیت سلامتی حساس کارفرمایان خود را فاش سازند.

HTTPS آینده وب است

ویژگی های قدرتمند و جدید پلت فرم وب مانند گرفتن عکس یا ضبط صدا با getUserMedia ()، فعال کردن استفاده آفلاین برنامه یا ایجاد برنامه های پیشرفته وب، نیاز به اجازه صریح از کاربر قبل از اجرا دارند. بسیاری از API های قدیمی تر نیز برای به روزرسانی نیاز به مجوز اجرای مانند API Geolocation هستند. HTTPS یک مولفه کلیدی برای گردش کار مجوز برای هر دو این ویژگی های جدید و API های به روز شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *