چرا HTML ، CSS و جاوا اسکریپت یاد بگیریم؟

عناوین این صفحه

شاید شما همیشه عاشق برنامه نویسی به عنوان یک سرگرمی بودید . شاید در زبان های دیگر مثل C چند برنامه سرگرم کننده هم نوشته باشید. اصلا شاید اگر دانشجوی کامپیوتر باشید ، کلاس برنامه سازی و برنامه نویسی یکی از موردعلاقه ترین کلاسهای شما بود.

یادگیری HTML ، CSS و جاوا اسکریپت را چگونه شروع کنم؟

میتوانید اولین کتاب آموزش HTML را بخرید حتی اگر قبلا کلی کتاب برنامه نویسی داشته باشید و در زمان جداگانه و زمان خالی خودتان آن را بخوانید. نگاهی به جاوا اسکریپت و ساختار زبانی آن بیاندازید. البته HTML5 بسیار مشهور شده است و شاید شما بخواهید آن را بیاموزید. کتابی که خریده اید را بارها و بارها بخوانید و تا جایی که میتوانید با مثالهای ممکن کار کنید.

درک درستی از تاریخ توسعه وب داشته باشید . سپس خودتان میتوانید XHTML را یاد بگیرید. سپس DHTML را پیش از روبرو شدن با نسخه های جدیدتر . کتاب خواندن  کافی نیست؟

نوبت آن است که خودتان یک برای کسب و کار کوچکتان یک وب سایت طراحی کنید و این نقطه ای است که شما میتوانید بهتر از همیشه این سه زبان را در عمل یاد بگیرید.

چالشهایی که در یادگیری برنامه نویسی تحت وب فرانت اند Front End با آن روبرو میشوید

اگر کمی با زبان انگلیسی و یادگیری حوصله سربر گرامر زبان خارجی آشنا باشید ، باید بدانید یادگیری گرامر کمکی به یادگیری زبان نمیکند. شما باید زبان را در عمل یاد بگیرید. نمیتوانید بنشینید و کتاب بخوانید و منتظر باشید تا ذهنتان برنامه نویسی یاد بگیرد. تمرین هایی که میبینید را انجام دهید . خودتان را مشتاق نشان دهید . مثل یک دانش آموز پیگیر ، آنقدر کار کنید تا در هرکدام از سه زبان HTML و CSS و جاوا اسکریپت ورزیده شوید. همانطور که پیش میروید متوجه میشوید که این سه زبان هرکدام برای برطرف کردن نقص قبلی آمده اند . هر چه در CSS جلوتر میروید میفهمید که با زبانی پیشرفته تر از قبلی کار میکنید . تا به زبان JavaScript برسید.

میتوانید از فروشگاه آنلاین کتاب الکترونیکی بخرید. دوره های آنلاین ببینید.

نکات کلیدی در یادگیری برنامه نویسی تحت وب فرانت اند Front End : یادگیری HTML ، CSS و جاوا اسکریپت

شما میتوانید یادگیری برنامه نویسی تحت وب را تا جایی جلو ببرید .اما یکباره به خاطر فرصت شغلی پیش آمده یا گرفتاری و حتی خوشبختیهای دیگر رها کنید. اما سالها میایند و میروند و شما بالاخره متوجه میشوید که باید این مورد را به سرانجام برسانید. هیچ کاری لذت بخش تر از آن نیست که آن را به پایان برسانید. چه خوب میشود این را یک عادت زندگی خودتان بکنید.

وقتی شما شروع به یادگیری برنامه نویسی تحت وب میکنید ، در واقع علاقه خودتان را برچسب گذاری میکنید. میخواهید یک کار ناتمام در خاطرات خودتان داشته باشید؟ میدانم که نه. پس توصیه های زیر را به کار بگیرید.

اصول ، اصول ، اصول

نمیدانم دیگر چجوری روی آن تاکیدم را نشان دهم. سخت کار کنید و صبر داشته باشید.

تا زمانی که درک درستی از مبانی ندارید ، نباید سراع چیزهای جدید امروز مثل : بوت استرپ ،  Node.js و Angular و React و … بروید چون شما را رنجیده و زده میکند.

وقتی فرانت اند را یاد گرفتید آن وقت سراغ بک اند بروید

پس از آنکه سایت خودتان را راه اندازی کردید . کمی با جاوا اسکریپت سرگرم شدید . میتوانید سراغ یادگیری هرچیزی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید بروید. مثل یادگیری MySQL و زبانهای برنامه نویسی Back-end مثل PHP و ASP.NET و سی شارپ و Unity و پلتفرم های جاوا اسکریپت از قبلی : Node , Angular , React .

منابع یادگیری زبان برنامه نویسی را از کجا پیدا کنیم؟

بالاخره شما میخواهید بر بستر اینترنت کار کنید . خوب در همین اینترنت بگردید و منابع ارزشمندی پیدا کنید. با خودتان قرار بگذارید هیچ کتابی را دانلود نکنید مگر اینکه تا آخر بخوانید. هیچ فیلمی را دانلود نکنید مگر اینکه ببینید. تا کتاب قبلی و فیلم قبلی را ندیده اید سراغ منبع بعدی نروید.

تمرکز خودتان را افزایش دهید. وقتی شما به اینترنت وارد میشوید تا برنامه نویسی یاد بگیرید ، دیگر سراغ مطالعه مطلب درباره ماشینها یا آشپزی نروید.

منابع یادگیری رایگان زبان برنامه نویسی در اینترنت بسیار زیاد هستند. اگر به زبان فارسی بنویسید : آموزش برنامه نویسی تحت وب به نتیجه های خوبی میرسید. یا حتی بنویسید: آموزش HTML و سپس یادگیری را شروع کنید. باید پیگیر و مصمم باشید. باید از وقت خودتان با تمرکز بر یادگیری نهایت استفاده را ببرید. تا پس از این یک ساعت ، شما ارزشمندتر شوید.

قرار نیست چیزی که متوجه نمیشوید به این نتیجه شما را برساند که این حوزه سخت است. یا شما توانایی یادگیری ندارید.

اولا تا ذهن شما آرام بگیرد و تمرکز شما بر حوزه مورد نظر جمع گردد کمی طول میکشد. از ۵ دقیقه تا ۵ ساعت (به تجربه خودم میگویم) .

دوما شاید منبع آموزشی که شما میخوانید درست نوشته نشده یا روش درستی در آموزش ندارد.

به هرحال از پرش ذهنی خودداری کنید. این وظیفه شماست که علاقه مندیتان شما را به اینجا کشیده.

منابع خارجی برای کسانی که انگلیسی میفهمند بسیار مفید است. همچنین برنامه موبایل وجود دارد که اگرچه به زبان انگلیسی است اما متن روانی دارد. میتوانید از ترجمه گوگل هم در موبایل یا تبلت خودتان استفاده کنید. تمرین کردن چیز مهمی است که در سایت های خارجی آموزشهای تعاملی پیدا میشود. یعنی مفهومی بهش ما یاد داده میشود و سپس از شما آزمون گرفته میشود. این منابع خارجی هم قابل استفاده در مرورگر کامپیوتر و موبایل هستند . هم قابل نصب به صورت برنامه موبایل اندروید و ایفون هستند.

از جمله سایتهای خارجی میتوان به Codeschool و sololearn اشاره کرد. دومین منبع یعنی سولولرن در برنامه بازار هم دارای منبع آموزشی قابل نصب روی دستگاههای اندروید میباشد.

جمع بندی یادگیری برنامه نویسی تحت وب فرانت اند

پس برای خودتان یک کمپین راه اندازی کنید. خودتان را با داستان تاریخ توسعه وب سرگرم کنید. تمرکز خودتان را حفظ کنید. پرش ذهنی نداشته باشید. به هدف توجه کنید. پیش از یادگیری زبان جدید ، زبان قبلی را خوب یاد بگیرید. از منابع آموزشی مختلف یکی پس از دیگری استفاده کنید. نکات مهم را یادداشت برداری کنید. نکات مهم به معنی ترجمه و یا بازنویسی کل یک آموزش نیست . بلکه شامل چند کلمه و یا حتی ساختار درختی که یادآور آموزش خوانده شده باشد است.

با خودتان روراست باشید . وقت خودتان را هدر ندهید. از دانلود پیش از یادگیری دانلودهای قبلی خودداری کنید.

سوالی درباره کلیت یادگیری و معرفی منابع داشتید میتوانید در همین صفحه از من بپرسید.

با دوستانتان
اشتراک بگذارید:

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
توئیت کنید
Share on pinterest
پینترست
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتسپ کنید
Share on telegram
تلگرام کنید
Share on email
ایمیل کنید
Share on pocket
Pocket
Share on skype
اسکایپ کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات اینترنتی در وب سایت پر ترافیک وردپرسی
محل تبلیغات شما اینجاست
محل تبلیغات شما اینجاست

آفتاب در شبکه های اجتماعی

پستهای پرطرفدار

از به روزرسانی ها با خبر بمانید

در خبرنامه هفتگی فروشگاه آفتاب آی تی عضو شوید

هیچ اسپمی دریافت نمیکنید. فقط اخبار وردپرس و محصولات فروشگاه و آموزشها

روی خط بمانید

پستهای مرتبط