مقایسه و انتخاب بهترین پلاگین فشرده سازی وردپرس

/, کار با افزونه/مقایسه و انتخاب بهترین پلاگین فشرده سازی وردپرس

مقایسه و انتخاب بهترین پلاگین فشرده سازی وردپرس

شما هم به دنبال بهترین پلاگین فشرده سازی برای وب سایت وردپرسی خود هستید؟

پلاگین های فشرده سازی تصاویر به شما این امکان را می دهد که به آسانی تصاویر را در WordPress بهینه سازی کنید تا سرعت و عملکرد بهتری داشته باشید. همچنین بهینه سازی تصاویر برای سئو سایت شما مهم است.

در این مقاله، ما بهترین پلاگین های فشرده سازی تصویر را برای وردپرس مقایسه کرده ایم.

چه زمانی شما نیاز به یک پلاگین فشرده سازی تصویر وردپرس دارید؟

تصاویر از نظر اندازه بزرگتر از متن ساده است.یعنی بارگیری صفحه سایت بیشتر طول می کشد و می تواند وب سایت شما را کند کند. با این حال شما احتمالا این عبارت را شنیده اید:

“یک تصویر هزاران کلمه ارزش دارد”.

تصاویر شما را جذاب تر و تعاملی تر می کند. برای بهبود سرعت وب سایت وردپرس شما باید تصاویر خود را، بهینه سازی کنید. بهترین راه برای این کار این است که با استفاده از نرم افزار فتوشاپ و یا یک نرم افزار ویرایش عکس قبل از آپلود تصویر به وردپرس این کار را انجام دهید.

این به شما امکان کنترل بیشتری بر روی کیفیت تصاویر در وب سایت شما میدهد. با این حال، همه کاربران توانایی کار با برنامه ویرایش تصویر را ندارند. یا آنکه اصلا برخی از موبایلشان عکسها را بارگزاری میکنند.

خوشبختانه، چند پلاگین فشرده سازی تصویر وردپرس وجود دارد که به شما کمک میکند. این پلاگین ها تصاویر سایت شما را به صورت خودکار فشرده سازی کرده و با اندازه کوچکتر ، وب سایت شما را بهینه سازی می کنند.

به این ترتیب، نگاهی به بهترین پلاگین های فشرده سازی تصویر وردپرس، و به آنها از نظر بهینه سازی تصویر، عملکرد و کیفیت امتیاز می دهیم.

اولین بهینه ساز عکس در وردپرس reSmush.it

اولین بهینه ساز عکس در وردپرس reSmush.it

reSmush.it بهترین پلاگین فشرده سازی وردپرس است. به شما اجازه می دهد به صورت خودکار تصاویر را در زمان آپلود بهینه کنید و گزینه ای برای بهینه سازی گروهی تصاویر قدیمی ارائه دهد.

با استفاده از API reSmush میتوانید سطح بهینه سازی برای آپلود های خود را انتخاب کنید.  محدودیت بهینه سازی برای آپلود تصاویر وجود دارد اما نگران نباشید، عکس شما فقط باید کمتر از ۵ مگابایت باشد. شما میتوانید برخی از تصاویر را از روند فشرده سازی استثنا کنید و اندازه کامل آن را داشته باشید.

دومین افزونه فشرده سازی عکس EWWW Image Optimizer

دومین افزونه فشرده سازی عکس EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer یک گزینه عالی برای انتخاب پلاگین فشرده سازی تصویر وردپرس است. کارکردن با آن آسان است و می تواند به طور خودکار بهینه سازی تصاویر شما در زمان آپلود انجام دهد.

همچنین می توانید تصاویری که قبلا آپلود شده اند را فشرده سازی و بهینه سازی کنید. این فشرده سازی را روی سرورهای خودتان انجام می دهد، یعنی نیازی به ثبت نام برای یک حساب و دریافت یک کلید API نیست.

این افزونه بهینه سازی عکس وردپرس، همچنین می تواند تصاویری که توسط دیگر افزونه های وردپرس تولید شده و در جایی جز پوشه کتابخانه رسانه شما ذخیره می شود را بهینه سازی کند. شما نیازی به ایجاد یک حساب کاربری برای استفاده از افزونه ندارید، اما برای API ها و ویژگی های اضافی میتوانید ثبت نام کنید.

افزونه فشرده سازی حجم تصاویر Compress JPEG & PNG images

افزونه فشرده سازی حجم تصاویر Compress JPEG & PNG images

افزونه Compress JPEG & PNG توسط تیم TinyPNG ایجاد شده است و شما باید یک حساب کاربری برای استفاده از افزونه بسازید. شما فقط می توانید ۱۰۰ عکس هر ماه با یک حساب رایگان بهینه سازی کنید.

این پلاگین نیز میتواند به صورت خودکار تصاویر را پس از آپلود فشرده سازی کند، و همچنین میتوانید برای تصاویر قدیمی از ویژگی بهینه سازی گروهی تصاویر استفاده  کنید. تنظیمات پلاگین فشرده سازی تصاویر به شما اجازه می دهد اندازه های تصویری که می خواهید بهینه سازی کنید را انتخاب نمایید.

علاوه بر اینها، شما می توانید حداکثر اندازه برای بارگذاری اصلی خود را تنظیم کنید. تصاویر بزرگتر از اندازه به طور خودکار توسط افزونه تغییر اندازه خواهد شد.

افزونه بهینه سازی عکس ShortPixel Image Optimizer

افزونه بهینه سازی عکس ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel Image Optimizer یکی دیگر از پلاگین فشرده سازی تصویر وردپرس است. این افزونه بهینه سازی نیاز دارد که یک کلید API با ارائه آدرس ایمیل داشته باشد. حساب رایگان پایه اجازه می دهد تا شما فشرده سازی ۱۰۰ عکس در هر ماه انجام شود. شما برای برطرف نمودن این محدودیت باید یکی از طرح های تجاری را انتخاب کنید.

همینکه افزونه را نصب و فعال نمودید فشرده سازی تصاویر را شروع میکند و تصاویر اصلی را در پوشه خودشان نگه میدارد و تصاویر بهینه را در یک پوشه جداگانه ذخیره میکند.

همچنین شما میتوانید فایل اصلی را با نسخه فشرده مقایسه کنید تا تفاوت کیفیت را ببینید. ShortPixel همراه با ویژگی های پیشرفته ای ارائه میشود و به شما توانایی انتخاب فرمت ها و مقایسه آنها را می دهد.

افزونه فشرده سازی عکس WP Smush

افزونه فشرده سازی عکس WP SmushWP Smush یکی دیگر از افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس است. این به طور خودکار تصاویر را در زمان آپلود فشرده می کند.

همچنین می تواند برای فشرده سازی و بهینه سازی فایل های تصویری قدیمی تر مورد استفاده قرار بگیرد. شما همچنین می توانید حداکثر رزولوشن تصویر را تنظیم کنید، تا در هنگام فشرده سازی، تصاویر شما به اندازه های معقول تری برسند.

نسخه رایگان پلاگین نیازی به ایجاد یک حساب برای استفاده از کلید API خود ندارد.

ویژگی بهینه سازی گروهی تصاویر شما اجازه می دهد تا حداکثر ۵۰ تصویر را در یک زمان بهینه سازی کنید و شما می توانید بهینه سازی گروهی را برای فشرده سازی تصاویر بیشتر چندین بار اجرا کنید. هر بار باید صبر کنید تا فرایند فشرده سازی ۵۰ تصویر تمام شود و سپس ۵۰ تصویر بعدی را فشرده سازی نمایید.

بر اساس تجربه و گفته دیگران میگویم، این افزونه پنجم، در نسخه رایگان، کارایی آن چنانی ندارد.

مقایسه نمرات تست برای پلاگین های فشرده سازی تصویر

اکنون که درباره گزینه های فشرده سازی تصویر وردپرس مختلف می دانید، بیایید نگاهی به نحوه مقایسه آنها در رابطه با عملکردشان بیاندازیم.

برای اندازه گیری گزینه ها، ما با آپلود تصویر یکسان با استفاده از هر یک از این افزونه ها، تست را انجام می دهیم.

آزمون فشرده سازی تصویر JPEG

ما برای آزمونها از تصویر JPEG زیر استفاده کردیم، اندازه فایل ۱۱۸ کیلوبایت است.

ما هیچ یک از تنظیمات پلاگین را تغییر ندادیم و فشرده سازی را بر اساس تنظیمات پیش فرض انجام دادیم. در اینجا نتایج آزمون ما را ببینید:

مقایسه کارایی افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس در آفتاب آی تی

 

آزمودن فشرده سازی تصویر PNG

ما از تصویر PNG زیر برای تست استفاده کردیم و اندازه فایل ۱۰۲ کیلوبایت است.

آزمودن فشرده سازی تصویر PNG

در اینجا میتوانید نتایج را ببینید:

آزمودن فشرده سازی تصویر PNG

کدام پلاگین فشرده سازی تصویر برای وردپرس بهترین است؟

اگر به دنبال گزینه های انعطاف پذیر در پلاگین فشرده سازی تصویر سایت وردپرس خودتان نیستید، پس  reSmush.it انتخاب خوبی برای شماست. بهترین نتایج را از نظر عملکرد با ایجاد تفاوت واقعی در اندازه فایل تصویر به شما میدهد.

اگر بخواهید برای فشرده سازی تصویر پول پرداخت کنید، می توانید ShortPixel که در آزمایش های ما بسیار خوب عمل کرد را امتحان کنید.

EWWW Image Optimizer یک پلاگین عالی با تنظیمات انعطاف پذیر است، اما برای دسترسی به سطوح فشرده سازی که باعث تفاوت واقعی می شوند، شما نیاز به کلید API و پرداخت پول دارید.

ما امیدواریم که این مقایسه به شما در انتخاب بهترین افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس کمک نموده باشد.

پیام بگذارید