رمزگذاری HTTPS چیست؟ سوال و جواب از گوگل

HTTPS-رمزگذاری-سایت-چیست-چرا-مهم-است

عناوین این نوشتار

رمزگذاری HTTPS چیست؟

HTTPS چیست؟

چرا باید از HTTPS استفاده کنیم؟

Google با چه هدفی از HTTPS استفاده می‌کند؟

چرا رمزگذاری مهم است؟

انواع رمزگذاری چیست؟

چه پروتکل‌هایی در این نمودارها وجود دارند؟

چه پروتکل‌هایی رمزشده درنظر گرفته می‌شوند؟

از کجا می‌توانم داده‌هایی درباره پروتکل‌های دیگر بدست آورم؟

چگونه داده‌های استفاده از HTTPS را اندازه می‌گیرید؟

 

 

در تصویر زیر می توانید رشد استفاده از رمزگذاری HTPS در سرویس ها و محصولات گوگل را ببینید.

رشد استفاده از HTTPS در محصولات و سرویس های گوگل

در عکس پایین می توانید ده کشوری که برای استفاده از کروم و HTTPS بررسی شده اند و رشد استفاده از HTTPS را ببینید. در سیستم عامل ویندوز دسکتاپ

کشورهای بررسی شده برای کروم و HTTPS

[sta_anchor id=”https-encryption”]

رمزگذاری HTTPS چیست؟

 

[/sta_anchor]

رمزگذاری روش مدرن محافظت از اطلاعات الکترونیکی است، درست همان‌طور که در گذشته گاوصندوق‌ها و قفل‌های رمزدار از اطلاعات روی کاغذ محافظت می‌کردند. رمزگذاری پیاده‌سازی فنی رمزنویسی است: اطلاعات به فرم نامفهومی تبدیل می‌شوند (کدبندی) که فقط با کلید می‌توان آن‌ها را به فرم قابل فهم ترجمه کرد (رمزگشایی). برای مثال، در صورت رمزگذاری دستگاه، پینی که اطلاعات را قابل فهم می‌کند یا الگوریتم پیچیده‌ای که اطلاعات واضحی با برنامه یا دستگاه می‌دهد، می‌تواند کد را بشکند. رمزگذاری برای رمز کردن و رمزگشایی اطلاعات، به‌طور قابل‌توجهی بر ریاضی تکیه دارد.

[sta_anchor id=”whats-https” unsan=”whats-HTTPS”]

HTTPS چیست؟

 

[/sta_anchor]

HTTP — پروتکل انتقال ابرمتن — ابزاری فنی است که مرورگرهای ما ازطریق آن به وب‌سایت‌ها متصل می‌شوند. HTTPS اتصالی رمزی‌شده از HTTP است که آن را ایمن‌تر می‌کند. اگر در نشانی وب به‌جای HTTP، ‏HTTPS را ببینید، می‌توانید بگویید اتصال شما امن است. بیشتر مرورگرها نمادی هم دارند که نشان‌دهنده اتصال امن است (برای مثال، Chrome قفل سبزی نشان می‌دهد).

[sta_anchor id=”why-https”]

چرا باید از HTTPS استفاده کنیم؟

 

[/sta_anchor]

تی اگر وب‌سایتتان با ارتباطات حساس سروکار نداشته باشد،‌ باید با HTTPS از آن محافظت کنید. HTTPS از یکپارچگی وب‌سایت شما و حریم خصوصی و امنیت کاربرانتان محافظت می‌کند. همچنین، قابلیت‌های پلتفورم‌های قدرتمند و جدید وب منحصر به سایت‌هایی هستند که با HTTPS ارائه می‌شوند.

[sta_anchor id=”google-vs-https”]

Google با چه هدفی از HTTPS استفاده می‌کند؟

 

[/sta_anchor]

اعتقاد ما بر این است که رمزگذاری قوی برای ایمنی و امنیت همه کاربران وب ضروری است. بنابراین، ما در تلاشیم تا از رمزگذاری در همه محصولات و سرویس‌هایمان پشتیبانی کنیم. صفحه «HTTPS در Google» پیشرفت بی‌درنگ ما را به سمت این هدف نشان می‌دهد.

[sta_anchor id=”why-encryption”]

چرا رمزگذاری مهم است؟

 

[/sta_anchor]

ارتباطات ما در شبکه پیچیده‌ای از شبکه‌ها سفر می‌کند تا از نقطه آ به نقطه ب برسد. درطول این سفر در معرض استراق سمع گیرندگان ناخواسته‌ای قرار می‌گیرد که می‌دانند چگونه شبکه‌ها را دستکاری کنند. به‌همین صورت، ما به دستگاه‌های قابل حملی تکیه می‌کنیم که بیش از «فقط تلفن» هستند—این دستگاه‌ها حاوی عکس‌ها، سابقه ارتباطات، رایانامه‌ها و داده‌های خصوصی ما هستند که در برنامه‌هایی ذخیره شده‌اند که برای راحتی خودمان به‌صورت دائم در آن‌ها ثبت ورود کرده‌ایم. گم‌شدن یا دزدیده شدن دستگاه موجب آسیب‌پذیری ما می‌شود و شخصی با دسترسی به خصوصی‌ترین اطلاعات ما می‌تواند ما را در معرض خطر دزدی هویت، کلاهبرداری مالی، و صدمات شخصی قرار دهد.

رمزگذاری در این سناریوها از ما محافظت می‌کند. ارتباطات رمزی‌شده ممکن است در سفرشان در سرتاسر وب استراق سمع شوند اما محتوای آن‌ها غیرقابل فهم است. این «متن رمزنگاری‌شده» نامیده می‌شود، درحالی‌که پیام‌های رمزی نشده با «متن ساده» سفر می‌کنند. درمورد رمزگذاری دستگاه، بدون پین یا کد لازم برای رمزگشایی دستگاه رمزگذاری‌شده، دزد احتمالی نمی‌تواند به محتوای تلفن دسترسی پیدا کند و فقط می‌تواند دستگاه را به‌طور کامل پاک کند. از دست دادن داده دردناک است، اما بهتر از آن است که کنترل بر هویت خود را از دست بدهید.

[sta_anchor id=”types-of-encryption”]

انواع رمزگذاری چیست؟

 

[/sta_anchor]

رمزگذاری هنگام انتقال

از جریان اطلاعات از کاربر نهایی به سرورهای شخص ثالث محافظت می‌کند. برای مثال، وقتی در سایتی خرید می‌کنید و اطلاعات کارت اعتباری‌تان را وارد می‌کنید، اتصال ایمنی از اطلاعات شما محافظت می‌کند تا درطول مسیر اشخاص ثالث به آن دسترسی پیدا نکنند. فقط شما و سروری که به آن متصل می‌شوید می‌توانید اطلاعات را رمزگشایی کنید.

رمزگذاری سرتاسر

به این معنی است که فقط فرستنده و گیرندگان، کلیدهای رمز کردن و رمزگشایی پیام‌ها را دارند. ارائه‌دهنده خدمات که کنترل سیستم مورداستفاده کاربران برای برقراری ارتباط را در اختیار دارد، به هیچ طریقی نمی‌تواند به محتوای واقعی پیام‌ها دسترسی داشته باشد.

رمزگذاری در حالت سکون

از اطلاعات در شرایطی که درحال انتقال نیستند محافظت می‌کند برای مثال، ممکن است دیسک سخت در رایانه شما از رمزگذاری درحالت سکون استفاده کند تا درصورت به سرقت رفتن رایانه‌تان کسی نتواند به اطلاعات آن دسترسی یابد.

[sta_anchor id=”which-protocols”]

چه پروتکل‌هایی در این نمودارها وجود دارند؟

 

[/sta_anchor]

این نمودارها درخواست‌های انجام‌شده ازطریق HTTP،‏ HTTP/2،‏ HTTPS،‏ SPDY و QUIC را نشان می‌دهند.

[sta_anchor id=”which-protocols-2″]

چه پروتکل‌هایی رمزشده درنظر گرفته می‌شوند؟

 

[/sta_anchor]

درخواست‌های ایجادشده ازطریق HTTPS،‏‏ SPDY و QUIC رمزشده در نظر گرفته می‌شوند، زیرا به‌صورت پیش‌فرض با «امنیت لایه انتقال» (TLS)همراه هستند. HTTP/2 نیز در این فهرست قرار می‌گیرد، زیرا Google ارتباطات رمزگذاری‌نشده HTTP/2 را پشتیبانی نمی‌کند.

[sta_anchor id=”from-where-protocols”]

از کجا می‌توانم داده‌هایی درباره پروتکل‌های دیگر بدست آورم؟

 

[/sta_anchor]

ما درحال‌حاضر داده‌های مربوط به استفاده از «امنیت لایه انتقال» (TLS) در پروتکل رایانامه Gmail را منتشر می‌کنیم. پروتکل‌های دیگری که در بالا فهرست نشده‌اند در محدوده این گزارش قرار نمی‌گیرند.

[sta_anchor id=”https-measurment” unsan=”HTTPS-measurment”]

چگونه داده‌های استفاده از HTTPS را اندازه می‌گیرید؟

 

[/sta_anchor]

داده‌ها توسط کاربران Chrome که آمار کاربرد را به اشتراک می‌گذارند ارائه می‌شود. طبقه‌بندی کشور براساس نشانی IP مرتبط با مرورگر کاربر انجام می‌شود.

برای دستیابی به سوالات بیشتر درباره HTTPS و جواب آن ها به این صفحه در گوگل با ترجمه فارسی بروید. برای استفاده از ترجمه فارسی از پایین صفحه روی ENglish کلیک کنید . سپس از لیست فارسی را انتخاب نمایید.

مطلب مهمی درباره HTTPS را از دست ندهید: چرا HTTPS مهم است؟ و فایده مزایای استفاده از HTTPS!

اشتراک بگذارید:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات اینترنتی در وب سایت پر ترافیک وردپرسی
محل تبلیغات شما اینجاست
محل تبلیغات شما اینجاست

آفتاب در شبکه های اجتماعی

پستهای پرطرفدار

از به روزرسانی ها با خبر بمانید

در خبرنامه هفتگی فروشگجاه آفتاب آی تی عضو شوید

هیچ اسپمی دریافت نمیکنید. فقط اخبار وردپرس و محصولات فروشگاه و آموزشها

روی خط بمانید

پستهای مربتط