فیلم آموزشی تجارت من در گوگل در پاسخ به پرسش چگونه با استفاده از نقشه گوگل در گوگل بیزینس اطلاعات کسب و کار خودمان در ایران را ثبت کنم، را در پایان این پست ببینید.

سلام، من سید احمد غلامی هستم و میخواهم به شما یاد بدهم چگونه کسب و کار و تجارت خودتان را در گوگل بیزینس ثبت کنید. Google My Business راهی برای ارتقای کسب و کار شماست.

ثبت کسب و کار از ایران در گوگل بیزینس ممکن نیست اما به جایش از نقشه گوگل استفاده میکنیم.

تجارت من در گوگل (Google My Business) برای کمک به توسعه کسب و کارها توسط گوگل طراحی شده است. حتی با تغییر آی پی هم نمیتوانید آدرس شرکت خودتان را در گوگل بیزینس یا تجارت من در گوگل را ثبت کنید. البته نام کشور ایران در لیست کشورها وجود دارد . اما این انتخاب محدود شده است.

چرا باید از تجارت من در گوگل برای ثبت کسب و کار در ایران استفاده کنم؟

شما با استفاده از خدمات گوگل بیزینس میتوانید به کاربرانی که در جستجوی خدمات فروشگاه یا شرکت یا کسب و کار آنلاین شما در ایران هستند کمک نمایید. زیرا گوگل به کاربران ایران، نتایج جستجو را بر اساس موقعیت مکانی آنها نشان میدهد. مخصوصا اگر کاربران از موبایل استفاده کنند، گوگل موقعیت دقیق آنها را میداند. اگر شما در ایران و تهران باشید و کسی نوع فعالیت کسب و کار شما را جستجو کند و او هم در تهران باشد ، با ثبت کسب و کار در تجارت من در گوگل، شما جزء اولویتهای گوگل برای نمایش در لیست جستجو به کاربر خواهید بود. تجارت من در گوگل یا گوگل بیزینس به تجارت آنلاین شما کمک میکند.

همچنین ثبت شرکت شما در گوگل بیزینس ارزش و اعتبار تجارت شما را بالاتر میبرد.

Google My Business به برندسازی، کمک میکند

[et_bloom_inline optin_id=optin_6]

ثبت کسب و کار خودمان در گوگل بیزینس Google My Business استفاده از نقشه گوگلاکنون در سال ۲۰۱۸ برای ثبت کسب و کار در گوگل بیزینس چه کارکنیم؟

برای استفاده از تجارت من در گوگل از یک راه میانبر استفاده کنید. به صفحه نقشه گوگل بروید. نام کشور و شهر خود را بنویسید. محله ای که شرکت و کسب و کار شما در آنجا واقع است را جستجو کنید. سپس روی منو با نماد سه خط زیر هم کلیک کنید. در پایین منو روی “افزودن یک مکان جا افتاده” کلیک کنید. ممکن است زبان نقشه گوگل برای شما انگلیسی باشد. برای ثبت کسب و کار به دنبال عبارت: “Add a missing place”  بگردید و روی آن کلیک کنید.

مکان نمای قرمزرنگ را با موس گرفته و بکشید و در جایی که کسب و کار شما قرار دارد رها کنید. فیلدهایی که یک ستاره قبل از آنها قرار دارد را حتما پر کنید.

فیلد نام، آدرس (که به صورت خودکار پر خواهد شد)،دسته بندی،تلفن،آدرس وب سایت را وارد کنید. با کلیک روی افزودن ساعات میتوانید ساعات فعالیت کسب و کارخودتان را معین کنید. اگر کسب و کار آنلاین اینترنتی شما ۲۴ ساعته است، گزینه شبانه روزی را تیک بزنید.

چه مدت طول میکشد تا کسب و کار من در ایران، در Google My Business یا نقشه گوگل ثبت شود؟

حدودا از ۱۰ دقیقه تا ۲۴ ساعت طول میکشد تا کسب و کار، شرکت و تجارتی که در نقشه گوگل ایجاد کردید، در تجارت من در گوگل ثبت نهایی شود. ثبت کسب و کار در Google My Business، از جمله کارهای لازم برای پیشرفت تجارت آنلاین است.