بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام در ایران از شنبه تا چهارشنبه و آخر هفته برای پست باحال اینستاگرامی

/, بازاریابی اینترنتی, کسب و کار اینترنتی/بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام در ایران از شنبه تا چهارشنبه و آخر هفته برای پست باحال اینستاگرامی

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام در ایران از شنبه تا چهارشنبه و آخر هفته برای پست باحال اینستاگرامی

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام ، شبکه اجتماعی محبوب ایرانیان

پستهای اینستاگرام بر اساس استقبال بازدیدکنندگان نسبت به استقبال از محتوای مورد علاقه شان، در فید یا خوراک ظاهر میشود. به این معنی که عکسها و ویدیوهایی که لایک و پسند و نظرات بیشتری گرفته اند، شانس بهتری برای ظاهر شدن در بالاترین جایگاه خوراک خبری یا صفحه خانه اینستاگرام home streams دنبال کنندگان خودشان دارند.

اما اگرچه نمایش محتوا بر اساس ترتیب زمانی دقیق دیگر انجام نمی گیرد، شما هنوز هم میتوانید وقتی پست اینستاگرامی باحال بفرستید که بهترین شانس برای دریافت لایک و نظرات از بازدیدکنندگان را داشته باشید.

چرا ارسال پست در شبکه اجتماعی اینستاگرام مهم است؟

زیرا کاربران ایرانی زمان زیادی در این شبکه اجتماعی میگذارنند. شبکه اجتماعی ایستاگرام، تنها شبکه اجتماعی رسانه ای قابل دسترس ایرانیان است. همه کسانی که به دنبال افزایش فروش محصولات فروشگاه اینترنتی هستند، و کسانیکه افزایش ترافیک سایت خودشان را میخواهند، باید برای حضور در این شبکه برنامه ریزی کنند.

ما در لینک زیر به آموزش فعالیت تجاری با حساب کاربری اینستاگرام پرداخته ایم. برای مطالعه کلیک کنید:

آموزش فعالیت تجاری با حساب کاربری جذابتر و روشهای ارسال پست اینستاگرامی زیبا و پست باحال

و در این لینک به آموزش افزایش فالوئر اینستاگرام و افزایش جذب دنبال کننده اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ پرداخته ایم. برای مطالعه روی آن کلیک کنید:

آموزش اینستاگرام : جذب فالوئر در اینستاگرام با هدف افزایش دنبال کننده اینستاگرام جدید، ۲۰۱۸

برای انجام این کار،به شخصیت افراد هدف فکر کنید و اینکه روز خودشان را چگونه سپری میکنند. آیا آنها کاربرانی اینستاگرامی هستند که به محض بیدار شدن اینستاگرامشان را چک میکنند؟ اگر چنین است، چه ساعتی مناسب است؟ آنها کجا زندگی میکنند و کجا کار میکنند؟ همچنین در نظر بگیرید که چه زمانی رفت و آمد می کنند و زمان آزادشان چه ساعتی است.

آیا اینستاگرام، همان لحظه که ما پستی را منتشر میکنیم، آن را به کاربران در بالاترین خوراک خبری شان، صفحه خانه، نمایش میدهد؟

خیر، الگوریتمی که اینستاگرام برای نمایش یک پست به کاربران در نظر میگیرد، نمایش یک پست بر اساس آخرین زمان ارسال نیست.

ترتیب نمایش یک پست عکس و فیلم اینستاگرام چگونه است؟

اول میزان علاقه کاربران، به موضوع پست شما

دوم ارتباط موضوع پست شما با صفحات اینستاگرامی که فالو (دنبال) میکنند

سوم زمان ارسال پست اینستاگرام

همه پستها در یک موضوع خاص در صفحه خانه کاربر قرار دارند. اما ترتیب قرار گرفتن آنها متفاوت است.

هوت سوئیت از این استراتژی برای آزمودن و اندازه گیری زمان پستهای متفاوت استفاده میکند. ما چه ساعتی را پیشنهاد میکنیم؟

برای مشاهده زمانهای مناسب کافیست وارد سایت افتاب شوید، میتوانید از دکمه های زیر استفاده کنید یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. حتما آدرس ایمیل واقعی خودتان را بنویسید تا بتوانید آموزش را ببینید.

ساعت های زیر مثل ساعتهای دیگر سایت هاست؟

خیر، در سایتهای دیگر مطالب ترجمه شده است اما معادل نشده است. زمانی که سایتهای خارجی به عنوان زمان مناسب اینستاگرام منتشر میکنند، از نظر روزها و ساعت مناسب ایران نیستند. روز شروع کاری در ایران شنبه تا چهارشنبه به صورت عادی است. اما در خارج از ایران از دوشنبه تا جمعه است. شما در ساعتهایی که برایتان نوشته ام، متوجه میشوید که ساعت مناسب خودتان را چگونه پیدا کنید.

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام در ایران از شنبه تا چهارشنبه

بهترین زمان ارسال پست اینستاگرامی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱ ظهر از شنبه تا چهارشنبه است. زیرا در این زمان اکثر مردمی که سر کار بودند، درحال استراحت و استفاده از وقت آزادشان هستند.

“هیچ شکی نیست که جامعه هدف ما، اینستاگرام خودشان را در ساعت ناهار چک میکنند”، این را آماندا وود مسئول بازاریابی شبکه اجتماعی هوت سوئیت میگوید. “ما فهمیدیم که بهترین زمان ارسال پست اینستاگرامی، آخر هفته هاست.”

برخی برایشان، هر ساعتی به جز ۳ تا ۴ عصر، از شنبه تا چهارشنبه، بهترین زمان است. برخی دیگر میگویند بهترین زمان دوشنبه، ساعت ۵ عصر است.

به گفته www.mavrck.co ، بهترین زمان ۶ صبح تا ۱۲ ظهر است. آنها این را با آنالیز جامعه آماری حدود ۱ میلیون و سیصد هزار حساب کاربری فهمیده اند که حجم ارسال پست اینتساگرامی، نسبتا در صبح کم است. مردم مرتب خوراک خبری اینستاگرام خود را چک میکنند. در چنین سناریویی شما باید شنوندگان بسیار زیاد و محتوای کمی برای رقابت داشته باشید.

ساعت تعطیلی کارمندان مختلف را در نظر بگیرید

اگر خدمات بیمه ای هستید، باید به دنبال زمانی باشید که کارمندان هدف شما آماده باشند.

این را هم در نظر بگیرید: کارمندان نیروهای مسلح، ساعت ۲ تعطیل میشوند. ساعت تعطیلی کارکنان شرکتها و ادارات دولتی بین ۴ تا ۵ است. یعنی بعد از ۴ یا ۵ کارمندان به چک کردن اینستاگرام میپردازند.

شب ها اینترنت رایگان است. البته برخی از ارائه دهندگان اینترنت رایگان شبانه میدهند. مردم شاید علاقه بیشتری به دیدن فیلمهای اینستاگرام داشته باشند. پس نیمه شبها زمان مناسبی برای بارگذاری فایلهای ویدیویی است.

آیا مخاطبان شما دانش آموزان هستند؟ ساعت تعطیلی آنها از مدرسه چند است؟ پس از این ساعت احتمالا آنها در حال چک کردن فید اینستاگرام خودشان هستند.

علاوه بر زمان بارگذاری پست اینستاگرام، باید فواصل ارسال پست را کم در نظر نگیرید. کاربران دوست دارند تنوعی از پست ها را ببینند.

نتیجه گیری برای زمان ارسال پست اینستاگرامی باحال و زیبا یا هر نوع دیگر

۶ تا ۹ صبح که کاربران در حال رفتن به مدرسه و محل کارشان هستند.

۵ تا ۷ عصر بیشترین نرخ بیکاری وجود دارد که مردم خودشان را با اینترنت سرگرم میکنند.

۹ عصر تا ۱ بامداد ، کاربران به اینترنت وای فای دسترسی دارند و احتمال استفاده از اینستاگرام بیشتر است. همچنین برخی در این ساعت به رختخواب میروند و در رختخواب اینستاگرام را چک میکنند.

نتیجه گیری برای زمان ارسال پست اینستاگرام مختص هر روز از هفته برای موفقیت در کسب و کار و افزایش فروش

شنبه: ۷ عصر و ۱۰ عصر

یکشنبه: ۳ عصر و ۱۰ عصر

دوشنبه: ۵ عصر

سه شنبه: ۷ صبح و ۱۱ ظهر

چهارشنبه: ۱ بامداد و ۸ عصر

پنجشنبه: ۱۲ بامداد تا ۲ بامداد

جمعه: ۵ عصر

زمان مرده اینستاگرام و اکثر شبکه های اجتماعی را میشناسید؟

مردم معمولا از ساعت ۸ صبح تا ساعت

زمان محلی را برای ارسال پست اینستاگرامی باحال نظر بگیرید.

اگر حدس میزنید مخاطبین شما از چند کشور، با زمان محلی Time Zone متفاوت هستند، حتما زمان ارسال پست را برای آنها نیز بهینه نمایید. در واقع زمان محلی کشور مقصد مهم است. اگر کاربران علاقه مند به پست اینستاگرامی شما از همه جای دنیا باشند، هر زمانی بهترین زمان است.

اگر میخواهید به وبلاگ اینستاگرام دسترسی داشته باشید به این آدرس بروید: blog.instagram.com

می خواهم به شما یک سایت معرفی کنم. keyhole.co . در این سایت کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت کسب و کار خودتان در اینترنت را بنویسید. از بالای کادر جستجو، روی keyword کلیک کنید. نتایج را بررسی کنید.

سایت حفره کلید یک سایت آنالیز هشتگ و کلمه کلیدی و حساب کاربری و منشن ها و لینک ها

همانطور که در عکس بالا میبنید شما میتوانید برای آنالیز هشتگ و حساب کاربری و کلمه کلیدی و منشن و لینک (ادرس سایت) استفاده کنید.

برای بررسی هشتگ مورد نظرتان در اینستاگرام، گزینه آن را اول تیک بزنید. اگر یادتان رفت در صفحه نتیجه، روی فیلترهای پیشرفته Advanced Filters کلیک کنید. اینستاگرام را انتخاب کنید. سپس روی Preview کلیک نمایید.

 

پیام بگذارید