بازاریابی محتوا چیست ؟ چگونه بازاریابی محتوا انجام دهیم؟

عناوین این صفحه

بازاریابی محتوا رایگان ، موثر و انجام بازاریابی محتوا آسان است.

انتشار نوشته در سایت شما ، به هدف جذب مخاطب مشخص ، بازاریابی محتوا نام دارد. ویژگی نوشته ها در بازاریابی محتوا : رایگان بودن ، قابل اعتماد بودن ، ایجاد حس علاقه در مخاطب است. انگیزه نوشته ها در بازاریابی محتوا : تبدیل بازدید کننده به مشتری است.

بازاریابی محتوا انجام می دهیم تا بفروشیم!

هر نوع کسب و کاری می تواند بازاریابی محتوا انجام دهید. روش یادگیری: درباره محصول و خدمات کسب و کارتان بنویسید. رایگان آموزش دهید. نشان دهید کسب و کار خودتان را می شناسید. دانش دارید و متخصص هستید. وقتی دیگران حس کمک شما را در نوشته هایتان ببینند ، دانش و تخصص شما را در نوشته ها درک کنند. اعتماد پیدا می کنند.

یک تمرین سریع و آسان: تصور کنید سوالات رایج کسب و کار خودتان را می دانید! آن ها را لیست کنید و به هر کدام پاسخ دهید. درباره استفاده از یک یا چند محصول فیلم آموزشی و یا آموزش صوتی تهیه کنید. از تجربیات خود در کسب و کارتان یک کتاب الکترونیکی با فرمت Pdf بسازید. هر تمرین را که انجام دادید ، آن را در سایت و یک شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام یا توئیتر اشتراک گذاری نمایید. حتی می توانید از تبلیغات در مجله و سایت ها استفاده کنید.

فرمت نوشته خود را در بازاریابی محتوا انتخاب کنید!

1-متن

ساده ترین راه در بازاریابی محتوا است. سری به بازار بزنید. پیشنهادات و انتقادات به کسب و کار رقیبان خود را در قالب یک گزارش بنویسید. در اینترنت به دنبال آخرین نمایشگاه برگزار شده بگردید. تعداد شرکت کنندگان و اعتراض ها و صحبت های غرفه های شرکت کننده را بنویسید. اگر توانستید در یک نمایشگاه شرکت کنید تا حضوری گزارش تهیه کنید. شروع کنید.

سوالات مشتریان خود را بنویسید. جواب بدهید . علت تفاوت قیمت چند محصول را که مورد علاقه مشتریان است بیان کنید.

گزارش یا سوالات و پاسخ ها را به صورت یک مقاله و یا کتاب Pdf منتشر کنید.

در حوزه کاری شما چه مجله ها و نشریاتی وجود دارد؟ آیا تهیه 10 صفحه نوشته کار دشواری است؟

2-عکس

یک ضرب المثل آلمانی می گوید: یک عکس، گویا تر از هزار کلمه است. این بیان معنی است که تصویر اغلب سریع تر از گفتار درک می شود.  ‫تصاویر همچنین می توانند احساسات را بهتر منتقل کنند.‬ ‫به این دلیل، تبلیغات از تصاویر زیادی استفاده می کند.‬ در یک تصویر می توانید همه چیز را یکجا نشان دهید.

تصویر و گفتار را با هم ترکیب کنید. تا Infographic اینفوگرافیک بسازید. اینفوگرافیک ها اطلاعات ارزشمندی را با زبانی جذاب و گویا که چشم را خیره می کند منتقل می کنند. می توانید از دوربین موبایل خود استفاده کنید. درباره موضوع خود در اینترنت جستجو کنید . در پایان یک کلاژ (عکسی ترکیب شده از چند عکس کنار هم) بسازید. کمی متن در آن قرار دهید.

یک Presentation پاورپوینت بسازید. از سایت های ارائه دهنده فضای اپلود پاورپوینت استفاده کنید.

اگر به خودتان اعتماد دارید . روی کاغذ یک ساختار درختی و یا یک طرح جذاب بکشید. با موبایل عکس بگیرید. یک افکت بگذارید.

3-فیلم

خودتان ، یا دوستان شما چه قدر وقت برای تماشای فیلم صرف می کنید؟ کانال های تلگرام ، اینستاگرام ! از این فرصت برای بازاریابی محتوا به سود خودتان استفاده کنید. فیلم یک دقیقه ای برای اینستاگرام بسازید. می توانید با ترکیب عکس ها و موسیقی و قرار دادن متن روی هر عکس یک فیلم کوتاه و اثرگذار بسازید.

وقتی در این مسیر قرار گرفتید می توانید کار با نرم افزار ویرایش فیلم را یاد بگیرید. برای خودتان تبلیغات بسازید.

البته به لطف موبایل می توانید از نرم افزارهای موبایلی برای ساخت هر نوع فیلم در کنار موسیقی یا صدای خودتان و متن استفاده کنید.

4-صوت

صدای خودتان را ضبط کنید. این کار یک راه سریع و ساده برای تولید محتوا است. چشم ها خسته اند و می خواهند چیزی که دوست دارند را بشنوند. یا در ترافیک و پشت فرمان هستند. موبایل ها این کار را خیلی خیلی ساده کرده اند.

درباره اخبار کسب و کارتان ، رویدادها ، نوآوری ها صحبت کنید. فایل صوتی خود را در سایت خودتان منتشر کنید. یکی از بهترین مکان ها برای انتشار پس از سایت ، کانال تلگرامی خودتان است.

اگر ضبط صدا با موبایلتان دارای نویز است ، از نرم افزار حذف صدای اضافی مثل Audition استفاده کنید. نسخه موبایلی این نوع نرم افزارها برای ساخت محتوا بازاریابی وجود دارد.

چندمثال ساده برای انواع-نوشته-های-بازاریابی-محتوابازاریابی محتوا ، ساده ی کم خرج است. پیش پایتان است ، جلوی چشمانتان . اما باید شروع کنید. کم کم در این راه حرفه ای می شوید.

هرچه نوشته های بازاریابی محتوا ، بهتر شوند ، ترافیک بیشتری به سمت خود جذب می کنید.

افزایش ترافیک بیشتر به افزایش فروش می انجامد.

هیچ گاه دست از بازاریابی محتوا برندارید. راه خود را ادامه دهید. استقامت خود را حفظ کنید. یادگیری یادتان نرود.

با دوستانتان
اشتراک بگذارید:

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
توئیت کنید
Share on pinterest
پینترست
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتسپ کنید
Share on telegram
تلگرام کنید
Share on email
ایمیل کنید
Share on pocket
Pocket
Share on weixin
WeChat
Share on skype
اسکایپ کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات اینترنتی در وب سایت پر ترافیک وردپرسی
محل تبلیغات شما اینجاست
محل تبلیغات شما اینجاست

آفتاب در شبکه های اجتماعی

پستهای پرطرفدار

از به روزرسانی ها با خبر بمانید

در خبرنامه هفتگی فروشگاه آفتاب آی تی عضو شوید

هیچ اسپمی دریافت نمیکنید. فقط اخبار وردپرس و محصولات فروشگاه و آموزشها

روی خط بمانید

پستهای مرتبط