آموزش پیکربندی سریع Yoast SEO و چرا باید از آن استفاده کنیم

آموزش پیکربندی سئو Yoast در آفتاب

عناوین این صفحه

آیا هنگام نصب وردپرس جدید و پیکربندی افزونه سئو یوئاست گزینه پیکربندی سریع را دیده اید؟ آیا تاکنون از آن استفاده کرده اید؟ این گزینه در پیشخوان سئو یوئاست و سربرگ عمومی General قرار دارد.

باز کردن پیکربندی سریع Yoast SEO چه کمکی به من می کند؟

این پیکربندی سریع به شما کمک می کند تا تنظیمات سئوی سایت خود را سریع و آسان انجام دهید. همانطور که گفتم به پیشخوان وردپرس بروید. از مسیر سئو ، روی پیشخوان کلیک کنید. سپس از سربرگ ها ، روی عمومی General کلیک کنید.

گزینه پیکربندی سریع در سئو یوئاست Yoast SEO

گام اول: به پیکربندی سریع Yoast SEO خوش آمدید

بهتر است نگاهی به اولین صفحه نمایش پس از کلیک روی بازکردن پیکربندی سریع یوئاست سئو بیاندازیم:

به Yoast SEO for WordPress نصب آسان خوش آمدید

 

شما دو انتخاب پیش رو دارید. می توانید پیکربندی سریع Yoast SEO را با کلیک روی دکمه صورتی پیکربندی Yoast SEO در جعبه راستی شروع نمایید. با این کار فرآیند همان طور که در پایین این مقاله گفته می شود ادامه خواهد یافت.

انتخاب دیگر در جعبه سمت چپ ، شما را به فروشگاه Yoast می برد. ما در فروشگاه آفتاب نیز می توانیم فرآیند پیکربندی را برای شما انجام دهیم. اگر شما تصور می کنید که چیزی بیشتر از پیکربندی وجود دارد و می خواهید برای سایت خودتان به صورت اختصاصی این فرایند انجام شود. ما همه چیز را در پیکربندی سریع بررسی می کنیم ، اما ابتدا ما یک نگاه سریع به سایت شما خواهیم انداخت تا ببینیم شما کارها را چگونه انجام داده اید. و چطور می توانیم این تنظیمات را برای کسب و کار اختصاصی شما بهینه سازی نماییم. مخصوصا که موارد فنی سایت ممکن است برای مالکان سایت تازه کار چالش انگیز باشد. این جایی است که خدمات پیکربندی ما به کمک شما می آید. برای بهترین نتیجه ، شما می توانید بسته پیکربندی سئو ما را بخرید ، که شامل افزونه Yoast SEO نسخه تجاری و نصب این افزونه است.

در ادامه این مقاله ، می خواهیم شما را با فرآیند پیکربندی سریع یوئاست سئو آشنا کنیم.

گام دوم: آیا سایت شما آماده است تا در موتور جستجو فهرست گردد یا ثبت (ایندکس : index) شود؟

اولین سوالی که از شما پرسیده می شود این است که می خواهید سایت شما ایندکس شود یا خیر. شاید شما هنوز در حال توسعه سایت خودتان باشید . یا در حال پیکربندی سرور خودتان هستید یا هنوز شما نمی خواهید دیگران سایت شما را ببیینند:

 

آموزش پیکربندی یوئاست سئو گام دوم آیا سایت شما آماده است تا ایندکس شود؟

چرا این سوال پرسیده می شود:؟ به خاطر اینکه مهمترین قسمت این است که افزونه اجازه دهد به گوگل که سایت شما را ایندکس (ثبت در فهرست سایت ها) کند یا خیر . گوگل باید قادر باشد به وب سایت شما دست یابد و آن را ایندکس : ثبت کند مگر اینکه شما این را نخواهید. اگر شما این را نمی خواهید ، ما فقط باید بدانیم. شما می توانیم تنظیمات خود را برای این مورد در گام دوم پیکربندی سریع انتخاب کنید.

پس اگر آماده اید و همه کارها انجام شده ، گزینه اول A را انتخاب کنید. سپس روی بعدی کلیک کنید.

گام سوم: شما چه نوع سایتی دارید؟

در گام بعدی ، از شما درباره نوع محتوای سایتتان پرسیده می شود. سایت شما می تواند یک وبلاگ یا یک فروشگاه اینترنتی باشد یا حتی ممکن است یک سایت خبری و یا یک سایت نمونه کار باشد.

گام دوم سایت شما چه نوع سایتی است محتوای سایت شما چیست

یکی از دلایلی که موجب می شود این سوال پرسیده شود برای ان است که ضروری است که شما یک لحظه فکر کنید. سایت شما درباره چیست؟ به طور مثال : aftabit.ir . ما دو بخش در سایت خودمان داریم:

 • وبلاگ ما : یک وبلاگ سئو و یک وبلاگ بازاریابی . در این وبلاگ ها ما دانشمان درباره سئو و بازاریابی را به صورت مقاله با شما به اشتراک می گذاریم.
 • فروشگاه اینترنتی ما: ما یک فروشگاه اینترنتی داریم و شما می توانید افزونه ها و قالب ها را در آن جا پیدا کنید.

آنچه این سوال را برای ما سخت می کند این حقیقت است که ماموریت ما سئو و بازاریابی برای همه است و هر دو به اندازه هم اهمیت دارند. اشتراک گذاری دانش هدف اصلی ماست. همه شرکت های بزرگ و کوچک و همه افراد فقیر و ثروتمند ، در هرجایی در ایران ، می توانند وب سایتشان را بهینه سازی کنند و شانس یکسانی برای گرفتن رتبه در صفحه نتیجه جستجو داشته باشند. ما می از محصولاتمان برای رساندن دید و دانشمان از طریق محصولات بسته بندی شده نیز استفاده می کنیم. به همین دلیل است که ما فروشگاهمان را خیلی خوب می سازیم و تخفیف های متنوع و در بازه های زمانی مختلف به شما می دهیم. این کار است که واقعا موجب می شود ما احساس کنیم که کاری برای شما انجام می دهیم.

برای خودتان در پاسخ به این سوالی چه جوابی می دهید. این مساله پیکربندی برخی ویژگی ها در افزونه سئو Yoast را آسانتر می کند و البته مدیریت و پیکربندی وب سایت خودتان را بعدها ساده تر می کند.

برای شرکت توسعه دهنده افزونه سئو اطلاعاتی که از این سوال به دست می آورند برای بهبودهای بعدی افزونه سودمند خواهد بود. برای مثال ، می تواند به آن ها کمک کند تا در نسخه های بعدی ویژگی های مناسبتری به افزونه سئو بیافزاییم.

گام چهارم: این سایت شماست یا سایت شرکت شماست؟

برای داده متای درست ، از شما پرسیده می شود که این سایت یک شخص است یا سایت یک شرکت. این وب سایت درباره شماست یا شرکت متعلق به شما؟ اگر شما یک شخص هستید ، از شما خواسته می شود نام خود را وارد کنید. اگر شما یک شرکت دارید ، لطفا نام و لوگوی خودتان را قرار دهید.

گام چهارم این سایت شما ست یا سایت شرکت شماست

این اطلاعات در متاداده metadata سایت شما قرار می گیرد تا گوگل اطلاعات درستی از سایت شما در گراف اطلاعات خود داشته باشد. گراف دانش دسته ای اطلاعات است که شما در سمت راست نتایج جستجو می بینید ، برای مثال شما یک جستجو برای sony یا اپل انجام می دهید. جستجوی من برای Apple دقیقا جزئیاتی برای شرکت اپل با یک پاورقی از جزئیات کمپانی جهانی اپل نمایش می دهد.

برای اطمینان از اینکه که گوگل پیشنهاداتی برای این گراف اطلاعات داشته باشد ، این سوال از شما پرسیده می شود.

گام پنجم: درباره پروفایل های شبکه اجتماعی خودتان به ما بگویید

علاوه بر نام شما یا نام شرکت شما ، از شما خواسته می شود اجازه دهید درباره پروفایل های شبکه اجتماعی که دارید پرسیده شود. دوباره با این اطلاعات می توان اطلاعات درست برای گراف اطلاعات گوگل فراهم کرد. گوگل مشتاق است پاسخ های به موقعی به بازدیدکنندگانش بدهد ، پس بهتر است از اطلاعاتتان در گوگل مطمئن شوید.

گام پنجم درباره پروفایل های شبکه اجتماعی خودتان به ما بگویید

وقتی شبکه اجتماعی جزئی از گراف اطلاعاتی شود و سایت شما به همه صفحات پروفایل شبکه اجتماعی شما لینک شود ، مطمئن شوید که این قسمت ها را تا جای ممکن کاملا پر کنید.

گام ششم: نمایش یا پنهان کردن برخی پست های خاص در افزونه سئو Yoast

این صفحه از شما می خواهد پست ها و برگه هایی که می خواهید مخفی یا نمایان باشند را مشخص کنید. علاوه براین شما می توانید نوع پست رسانه را مخفی نمایید.

گام ششم نمایش یا پنهان کردن برخی پست های خاص در افزونه سئو Yoast

 

اگر شما پست ها از نوع رسانه را روی “آشکار” تنظیم کنید ، وردپرس صفحات را برای تصاویر شما جدا می کند و ما به خوبی یک نقشه سایت XML برای تصاویر شما ایجاد می کنیم. اکنون اگر شما یک دلیل خیلی خاص برای تولید این صفحات ندارید ، ما پیشنهاد می کنیم تنظیمات را روی پنهان بگذارید. بیشتر وب سایت ها از تولید ده ها صفحه که فقط یک عکس دارد و محتوای دیگری ندارد خودداری می کنند. گوگل برای ایندکس کردن (ثبت کردن در لیست سایت ها) این صفحه ها زمان می گذارد ، اما آن ها ارزش کمی به سایت شما می افزایند. به خاطر بسپارید که وقتی یک تصویر در برگه ، پست یا یک گالری سایت شماست ، گوگل به هر راهی آن را پیدا می کند.

 

گام ۷: چند نفر در سایت شما محتوا منتشر می کنند؟

ما دقیقا می خواهیم بدانیم که آیا سایت شما چندین نویسنده دارد. یک دلیل برای این مساله وجود دارد: وقتی سایت شما یک نویسنده داشته باشد ، وردپرس بازهم صفحات نویسنده را تولید می کند. اما اگر شما همه محتوای وبلاگتان را خودتان بنویسید ، صفحه وبلاگ شما دقیقا مجموعه یکسانی از پست ها را به عنوان صفحه نویسنده شما نمایش خواهد داد. و این در واقع تولید محتوای تکراری است.

آموزش سئو yoast گام 7 چند نفر در سایت شما محتوا منتشر می کنند

 

وقتی کلیت یک صفحه با صفحه دیگری یکسان باشد ، ما آن محتوا را تکراری می نامیم. گوگل به این توجه می کند ،گیج می شود ، نمی داند کدام صفحه را اول رتبه بندی کند و ممکن است تصمیم به رتبه بندی هردو اما با رتبه ای کمتر بگیرد. شما حتما می خواهید از چنین اتفاقی جلوگیری کنید. از آنجایی که ما می توانیم شما را در این مساله راهنمایی کنیم ، پس ما این بررسی را به پیکربندی سریع Yoast SEO افزوده ایم.

گام ۸ : سازگاری با کنسول جستجوی گوگل در افزونه سئو yoast

ده ها اطلاعات درباره وب سایت شما در کنسول جستجوی گوگل وجود دارد. ما پست های زیادی درباره ابزار وبمستر مثل کنسول جستجوی گوگل می نویسیم ، اما آیا شما می دانید که ما یکپارچگی هم برای آن در افزونه Yoast SEO قرار داده ایم؟ به وسیله آن ، وب سایت شما می تواند به کنسول جستجوی گوگل متصل شود و شما می توانید از ارورهای صفحه یافت نشد یا ارور ۴۰۴ با خبر شوید. در نسخه تجاری افزونه سئو Yoast ، به شما برای جلوگیری از ارور ۴۰۴ راهنمایی می کنیم و کمک می کنیم آن ها را به وضعیت ۳۰۱ (یعنی انتقال از یک صفحه یا آدرس به صفحه و آدرس دیگر) یا یک کد و ضعیت ۴۱۰ (که به گوگل می گوید صفحه برای همیشه حذف شده است) تبدیل نمایید.

آموزش سئو در افزونه یوئاست Yoast SEO

در این گام از پیکربندی سریع Yoast SEO ، ما شما را برای اتصال کنسول جستجوی گوگل به افزونه یوئاست سئو راهنمایی می کنیم. پس از این ، ما ارورهای ۴۰۴ به شما نشان می دهیم تا بتوانید آن ها را درست کنید!

راهنمایی دقیق: روی دکمه دریافت کد تعیین هویت گوگل کلیک کنید. سپس از شما اجازه می خواهد تا یک حساب ایمیل در گوگل که قبلا برای استفاده از کنسول سرچ گوگل ایجاد کرده اید انتخاب کنید. سپس یک کد به شما نشان میدهد که باید در کادر خالی پایین وارد کنید و روی تعیین هویت کلیک کنید. در طی این عملیات باید از آی پی کشوری جز ایران استفاده نمایید.

اگر هنوز یک حساب کنسول جستجوی گوگل نساخته اید یا حساب کاربریتان در گوگل را به کنسول جستجوی گوگل متصل ننموده اید ، اینجا کلیک کنید و این آموزش را بخوانید.

گام ۹ : بهینه سازی عنوان صفحه شما

در گام تنظیمات عنوان در پیکربندی سریع Yoast SEO ، از شما خواسته می شود درباره برندسازی برای خودتان فکر کنید. نام وب سایت که در اینجا وارد می کنید ، نامی است که به طور پیشفرض الگوی عنوان صفحه است و برای قرار دادن در انتهای عنوان پست قرار می گیرد. الگوی پیشفرض عنوان صفحه چیزی شبیه این است:

%%title%% %%page%% %%sep%% %%sitename%%

آخرین قسمت این الگو %%sitename%% است. و این چیزی است که شما در این قسمت وارد می کنید. حتما آن را وارد کنید ، اما یک عبارت کوتاه تا تمرکز بر عنوان پست یا صفحه باشد . خیلی خوب است که برند شما در اینجا قرار بگیرد تا مردم صفحه های شما را در صفحه نتیجه جستجو بشناسند. اگر آن ها از قبل شما و سایت شما را بشناسند ، آن ها برای کلیک روی یکی از لینک های شما تمایل بیشتری دارند.

 

سومین قسمت الگوی صفحه %%sep%% است ، که برای جداکننده separator استفاده می شود. عنوان صفحه ای که از الگوی ما پیروی می کند می توانید “عنوان یک پست – آفتاب” باشد. خط اتصال در اینجا جداکننده ای است که شما می توانید آن را در این گام از پیکربندی سریع Yoast SEO تنظیم کنید. با استفاده از جداکننده مردم می توانند شما را در بین رقبایتان در صفحه نتایج جستجو پیدا کنند و روی لینک شما کلیک کنند.

گام ۱۰ راهنمایی های بی نظیر و محصولات جدید در صندوق ایمیل شما

از آنجایی که سئو در حال پیشرفت است ، هدف ما به روز نگه داشتن شما با هر تغییری در صفحه نتیجه جستجوی گوگل یا الگوریتم گوگل است. ما این کار را با ارسال مقاله ها در وبلاگ سئوی خودمان انجام می دهیم ، اما عضویت در خبرنامه می تواند شما را از این تغییرات را خبر نگه دارد. در خبرنامه ما اتفاقات جدید در جستجو ، در وردپرس یا سایمان را به شما خبر می دهیم.

[et_bloom_inline optin_id=optin_1]

گام ۱۰ عضویت در خبرنامه

خیلی ساده است ، آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید و از سئو و بازاریابی و محصولات جدید با خبر بمانید!

گام ۱۱ ارتقا به نسخه تجاری : نسخه تجاری افزونه را می توانید بخرید

در این صفحه می توانید برخی آموزش ها را به صورت فیلم ببینید. البته این فیلم ها در یوتیوب بارگزاری شده اند. ما فیلم ها را برای اینکه بتوانید ببینید از یوتیوب دانلود کرده ایم. برای مشاهده فیلم ها به این صفحه بروید.

گام ۱۰ فیلم های آموزش سئو

گام ۱۲ پیکربندی سریع Yoast SEO را با موفقیت انجام دادید

همه گام های بالا یک هدف داشتند: آماده کردن خودتان و سایتتان برای سئو . این گام ها روی تنظیمات عمومی افزونه ما تمرکز دارند.

اگر شما قبلا از افزونه یوئاست استفاده کرده باشید می دانید که یک آنالیز سئو به صورت آنی برای شما فراهم می کند ، درست همان لحظه ای که در حال نوشتن پست یا یک صفحه هستید. در صفحه ویرایش پست و برگه جایی که شما محتوایتان را می نویسید ، یک جعبه می بینید که خوانایی و سئو نوشته شما را بررسی می کند. برای دید بیشتر در هر دو جنبه ، پیکربندی سریع Yoast SEO با یک ویدیوی سودمند به پایان می رسد ، چیزی که به شما درباره بخش ویژه پلاگین می گوید. تماشای ویدیو را از دست ندهید. البته ویدیو در یوتیوب بارگزاری شده است. برای تماشای فیلم درباره سربرگ آنالیز محتوا و کلمه کلیدی افزونه سئو Yoast به این صفحه بروید .

گام ۱۲ موفقیت در پیکربندی سریع افزونه سئو یوئاست

پیکربندی سریع Yoast SEO همه چیز را برای همه ما آسانتر می کند

در این پست ما یک دید خوبی درباره پیکربندی سریع سئو Yoast ارائه کردیم. و شما می توانید اگر خواستید پیکربندی و انجام امور سئو سایت خودتان را به آفتاب بسپارید.

اگر هنوز افزونه سئو Yoast نسخه تجاری را نخریده اید ، همین الان آن را بخرید. برای خرید اینجا کلیک کنید.

با دوستانتان
اشتراک بگذارید:

Share on facebook
فیس بوک
Share on twitter
توئیت کنید
Share on pinterest
پینترست
Share on linkedin
لینکدین
Share on whatsapp
واتسپ کنید
Share on telegram
تلگرام کنید
Share on email
ایمیل کنید
Share on pocket
Pocket
Share on weixin
WeChat
Share on skype
اسکایپ کنید

۲ دیدگاه دربارهٔ «آموزش پیکربندی سریع Yoast SEO و چرا باید از آن استفاده کنیم»

  1. سلام و وقت بخیر
   نمیتونید برید مرحله بعد؟
   از نسخه تجاری استفاده میکنید یا رایگان؟
   با رفتن به مسیر افزونه-افزونه های نصب شده نسخه ای که هم اکنون روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما نصب است را اعلام نمایید.
   اگر از نسخه تجاری پایینتر از نسخه ۶٫۲ استفاده میکنید از اینجا نسخه جدید را دانلود کنید: Yoast SEO Premium افزونه سئو وردپرس یوئاست نسخه تجاری
   اگر از نسخه رایگان پایینتر از نسخه ۶٫۲ استفاده میکنید ، با رفتن به مسیر افزونه ها->افزونه های نصب شده ، سئو یوئاست رو پیدا کنید و به روزرسانی انجام دهید.
   در صورتی که مشکلی با موارد ذکر شده نداشتید و از افزونه به روز استفاده کردید میتوانید سفارش یک بازبینی فنی از سایت خودتان بدهید تا من برای شما موارد را بررسی نمایم و اعلام نمایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات اینترنتی در وب سایت پر ترافیک وردپرسی
محل تبلیغات شما اینجاست
محل تبلیغات شما اینجاست

آفتاب در شبکه های اجتماعی

پستهای پرطرفدار

از به روزرسانی ها با خبر بمانید

در خبرنامه هفتگی فروشگاه آفتاب آی تی عضو شوید

هیچ اسپمی دریافت نمیکنید. فقط اخبار وردپرس و محصولات فروشگاه و آموزشها

روی خط بمانید

پستهای مرتبط